Merzifon’da gölet su tutmaya başladı Samsun Gazetesi Haberleri | Genel


13 Ocak 2018 Cumartesi 12:18
AMASYA (AA)- Merzifon'a bağlı Gökçebağ köyündeki sulama göleti su tutmaya başladı.
İl Özel İdaresi’nce, Gökçebağ köyü çipil mevkisinde yapılan 560 metre uzunluğundaki gölette, 750 dekar araziye su verilmesi planlanıyor. İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Faruk Aykutlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, tarımsal hizmetlere büyük önem verdiklerini belirterek, bu kapsamda birçok göletin yapımını gerçekleştirerek kırsalda yaşayan vatandaşların hizmetine sunduklarını söyledi.
Tarımsal sulama hizmetleriyle hem köylülerin gelirine katkı sağladıklarını, hem de kaliteli tarım uygulamasına destek verdiklerini vurgulayan Aykutlu, "Köylerimizde içme suyu hizmetlerini önemsediğimiz gibi sulama ve gölet çalışmalarımıza büyük önem vermekteyiz. Yapılan bu hizmetler, köylerimizdeki üretim potansiyelini ortaya çıkaracak, ilimiz ekonomisine katkı sağlayacaktır. Gökçebağ köyüne 675 bin liraya yaptığımız göletimiz hayırlı olsun." ifadesini kullandı.
Kaynak : https://www.samsungazetesi.com/genel/merzifonda-golet-su-tutmaya-basladi-h915024.html

Not : Bu haber için kaynak adres'e teşekkür ederiz, haber içeriğinden sitemiz sorumlu tutulamaz. Sağ üstteki içerik kaldır menüsünden kaldırılmasını istediğiniz haberleri bildirebilirsiniz. Etiket : #kat-amasya-haberleri #amasya-haber #amasya-gundem #amasya-güncel

Via AMASYA.GEN.TR


Diğer İçerikler